Выстава "Мая Беларусь", прымеркаваная да Года малой радзімы

19 верасня, ў прысутнасці ганаровых гасцей, у Мінскім абласным краязнаўчым музеі адбылося адкрыццё выставы "Мая Беларусь", прымеркаванай да Года малой радзімы.

Выстава працуе з 20 верасня па 14 кастрычніка. На ёй прадстаўлены работы маладзечанскіх мастакоў, сяброў Саюза мастакоў Рэспублікі Беларусь, а таксама работы з калекцыі Нацыянальнага мастацкага музея Рэспублікі Беларусь.

Афіша выставы "Мая Беларусь". Минский областной краеведческий музей. г. Молодечно, 2018  г.
Ганаровыя госці на адкрыцці выставы
Адкрыццё выставы вітае генеральны дырэктар Нацыянальнага мастацкага музея Рэспублікі Беларусь Пракапцоў Уладзімір Іванавіч
Адкрыццё выставы вітае намеснік старшыні Маладзечанскага райвыканкама Лукоўская Алеся Аляксандраўна
Урачыстае адкрыццё выставы