« Среда Май 09, 2018 »
Ср

ДУ “Івянецкі музей традыцыйнай культуры” запрашае прыняць удзел
у новым музейным праекце “УСПАМІН З ДЗЯЦІНСТВА”.

Самыя прыемныя ўспаміны ў кожнага з нас – гэта дзяцінства. Прапануем падзяліцца імі і прынесці ў музей рэчы, якія нагадваюць Вам пра той бесклапотны час у жыцці.
У кагосьці гэта лялькі ці машынкі, у кагосьці – прывабнае аддзенне ці фотаздымкі, рэчы, зробленыя сваімі рукамі, ці прывезеныя з іншых краін.
Выстаўку плануем на май 2018 г.
Чакаем Вас па адрасе: г.п.Івянец, вул.Музейная,2.
Тэл. 8 01772 53541, +375295638493

В филиале «Галерея искусств им. В.С. Садина» Слуцкого краеведческого музея 4 мая 2018 г. открылась выставка, посвященная Году малой родины и 85-летию художника Владимира Витко (Витебск-Слуцк) под названием «Возвращение к истокам». В экспозиции представлено более 50 живописных полотен, выполненные в жанрах портрета, сельского пейзажа, натюрморта и фигуративной композиции.