« Пятница Февраль 16, 2018 »
Пт

В филиале «Галерея искусств им. В.С. Садина» Слуцкого краеведческого музея 26 января 2018 г. открылась выставка, посвященная 40-летию образования Слуцкой детской художественной школы искусств под названием «Сэрцам малюю». В экспозиции размещены работы учителей, выпускников и учащихся художественной школы, которые выполнены в различных жанрах и направлениях современного изобразительного искусства.

Выстава прысвечана тэхнічнаму прагрэсу. Наведавальнікі пазнаёмяцца з тэхнікай ХХ ст., а таксама змогуць параўнаць з тэхнічнымі аналагамі ў ХХІ ст.

Начало: 16.02.2018 15:24

ДУ “Івянецкі музей традыцыйнай культуры” запрашае прыняць удзел
у новым музейным праекце “УСПАМІН З ДЗЯЦІНСТВА”.

Самыя прыемныя ўспаміны ў кожнага з нас – гэта дзяцінства. Прапануем падзяліцца імі і прынесці ў музей рэчы, якія нагадваюць Вам пра той бесклапотны час у жыцці.
У кагосьці гэта лялькі ці машынкі, у кагосьці – прывабнае аддзенне ці фотаздымкі, рэчы, зробленыя сваімі рукамі, ці прывезеныя з іншых краін.
Выстаўку плануем на май 2018 г.
Чакаем Вас па адрасе: г.п.Івянец, вул.Музейная,2.
Тэл. 8 01772 53541, +375295638493

Начало: 16.02.2018 17:30

Жарсць і жорсткасць літаратурнай барацьбы дваццатых, бескампрамісныя пазіцыі яе завадатараў, падводныя камні асабістых крыўд і палітычных рашэнняў – рэканструкцыя падзей тых легендарных часоў адбудзецца наўпрост на вачах здзіўленых гледачоў. Васіль Дранько-Майсюк абароніць гонар “Узвышша”, і ягонымі вуснамі будуць прамаўляць Уладзімір Дубоўка, Адам Бабарэка, Язэп Пушча, Уладзімір Жылка. Ганна Севярынец выступіць ад імя Міхася Чарота, Алеся Дудара, Міхася Зарэцкага, Анатоля Вольнага.