« Понедельник Январь 28, 2019 »
Пнд

С 21 декабря по 1 февраля 2019 г. в Солигорском краеведческом музее проходит выставка скульптуры "Модели. Образы. Музы" члена Союза художников Республики Беларусь Владимира Ломейко и его учеников.

Увесь студзень у Мінскім абласным краязнаўым музеі адкрыта выстава, прысвечаная 100-годдзю стварэння Беларускай Савецкай Сацыялістычнай Рэспублікі.

БССР - гэта цэлая эпоха ў гісторыі Беларусі, якая праіснавала 72 гады і стала фундаментам для сучаснай беларускай дзяржаўнасці.

Картинная выставка, посвящена 90-летию со Дня рождения художника, Заслуженного деятеля искусств БССР, земляка Ивана Никифоровича Стасевича. Выставка открыта для посещения с 9.01 по 31.01. Время работы: 9:00 - 17:00 (перерыв 13:00 - 14:00). Выходной: суббота, воскресенье. Стоимость входного билета 1 руб.
Справки по тел.: 58-7-16

З 10 студзеня па 1 лютага ў Мінскім абласным краязнаўчым музеі працуе выстава “Вечныя мелодыі нестарэючага краю”.

На выставе прадстаўлены электронныя і акустычныя музыкальныя інструменты, тэхніка і аксесуары. Тут можна ўбачыць багатую разнастайнасць рэтра-вырабаў, пачынаючы з цымбалаў і заканчваючы сінтэзатарамі. Таксама прадстаўлена цікавая калекцыя гітар, сярод якіх можна ўбачыць як класічны акустычны інструмент, так і сучасныя электра-аналагі рознага выгляду, часу і краін вытворчасці.