« Пятница Май 11, 2018 »
Пт

ДУ “Івянецкі музей традыцыйнай культуры” запрашае прыняць удзел
у новым музейным праекце “УСПАМІН З ДЗЯЦІНСТВА”.

Самыя прыемныя ўспаміны ў кожнага з нас – гэта дзяцінства. Прапануем падзяліцца імі і прынесці ў музей рэчы, якія нагадваюць Вам пра той бесклапотны час у жыцці.
У кагосьці гэта лялькі ці машынкі, у кагосьці – прывабнае аддзенне ці фотаздымкі, рэчы, зробленыя сваімі рукамі, ці прывезеныя з іншых краін.
Выстаўку плануем на май 2018 г.
Чакаем Вас па адрасе: г.п.Івянец, вул.Музейная,2.
Тэл. 8 01772 53541, +375295638493

В филиале «Галерея искусств им. В.С. Садина» Слуцкого краеведческого музея 4 мая 2018 г. открылась выставка, посвященная Году малой родины и 85-летию художника Владимира Витко (Витебск-Слуцк) под названием «Возвращение к истокам». В экспозиции представлено более 50 живописных полотен, выполненные в жанрах портрета, сельского пейзажа, натюрморта и фигуративной композиции.

Начало: 11.05.2018 10:51

В Музее этнографии Слуцкого краеведческого музея в рамках открытия выставки Слуцкого ЭБЦ "Цудоўнае спалучэнне" состоялся мастер-класс "Соломенная фантазия" для учащихся начальных классов школ города под руководством педагога Прокопук Натальей Николаевной.