« Воскресенье Февраль 18, 2018 »
Вс

В филиале «Галерея искусств им. В.С. Садина» Слуцкого краеведческого музея 26 января 2018 г. открылась выставка, посвященная 40-летию образования Слуцкой детской художественной школы искусств под названием «Сэрцам малюю». В экспозиции размещены работы учителей, выпускников и учащихся художественной школы, которые выполнены в различных жанрах и направлениях современного изобразительного искусства.

Выстава прысвечана тэхнічнаму прагрэсу. Наведавальнікі пазнаёмяцца з тэхнікай ХХ ст., а таксама змогуць параўнаць з тэхнічнымі аналагамі ў ХХІ ст.

ДУ “Івянецкі музей традыцыйнай культуры” запрашае прыняць удзел
у новым музейным праекце “УСПАМІН З ДЗЯЦІНСТВА”.

Самыя прыемныя ўспаміны ў кожнага з нас – гэта дзяцінства. Прапануем падзяліцца імі і прынесці ў музей рэчы, якія нагадваюць Вам пра той бесклапотны час у жыцці.
У кагосьці гэта лялькі ці машынкі, у кагосьці – прывабнае аддзенне ці фотаздымкі, рэчы, зробленыя сваімі рукамі, ці прывезеныя з іншых краін.
Выстаўку плануем на май 2018 г.
Чакаем Вас па адрасе: г.п.Івянец, вул.Музейная,2.
Тэл. 8 01772 53541, +375295638493